KHB-20SR-1112-01X
block ball valve, DN16, two-way, SW12
KHB-20SR-1112-01X   block ball valve, DN16, two-way, SW12
PC
Article no.: 981710161
Supplier: Hydac
Manufacturer part number: 397533
Availability: nicht verfügbar
eClass 5.1.4: 37-01-04-01
Bulky goods: No
Customs tariff number: 84818081
Series: S
Nominal width in mm: 16 mm
Thread size 1: M30x2
Pipe/tube outside dia in mm: 20 mm
Number of paths: 2/2-Wege
Material: Steel
Switch lever: Aluminium clamping lever
Width across flats in mm: 12 mm