KHB-10LR-1112-03X
block ball valve, DN08, two-way, SW09
KHB-10LR-1112-03X   block ball valve, DN08, two-way, SW09
PC
Article no.: 981710014
Supplier: Hydac
Manufacturer part number: 397525
Availability: verfügbar
eClass 5.1.4: 37-01-04-01
Bulky goods: No
Customs tariff number: 84818081
Series: L
Nominal width in mm: 8 mm
Thread size 1: M16x1,5
Pipe/tube outside dia in mm: 10 mm
Number of paths: 2/2-Wege
Material: Steel
Switch lever: Zinc diecasting clamping lever
Width across flats in mm: 9 mm